Assan Hanil

Assan Hanil Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1996 yılında Kibar Holding ve Güney Kore otomotiv yan sanayi firması Hanil E-Hwa ortaklığı ile kurulmuştur. 1997 yılı itibari ile de otomotiv sektöründe yan sanayi olarak üretime başlamıştır.

Assan Hanil, Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi içindeki 1. fabrikası 25.621,27 m² lik parselde 575 kişilik kadrosu ile yolcu ve sürücü koltukları, kapı panelleri, tavan ve halı kaplamaları, şapkalık, ön ve arka tamponlar, ön kumanda panelleri, şişirme parçalar, torpido vb. gibi parçaların üretimini gerçekleştirmektedir. Kuruluşunun ilk yıllarında sadece Hyundai Assan için parça temin eden bir tedarikçi iken, 2005 yılı itibariyle Ford Otosan’ın da önemli tedarikçileri arasında kendisine yer edinmiştir. Son yıllarda Isuzu ve Honda gibi önemli araç üreticilerini de müşteri portföyüne eklemeyi başaran Assan Hanil, üretim tesisinde ticari ve binek araçlar için iç ve dış trim parçalar, sürücü ve yolcu koltuk sistemleri üretmektedir.

2013 Temmuz ayında ise Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 2. Fabrikaları olan ‘Plastik Enjeksiyon ve Boyahane Tesisi’ni faaliyete geçirmiştir. Parsel alanı 39.037 m² ve kapalı alanı 13.000 m² olan tesiste; yılda 2.400.000 adet dış trim parçası üretilmesi hedeflenmektedir. Haziran 2015 tarihi itibari ile tesiste çalışan sayısı 489’dır.

ISO/TS 16949, ISO 14001, 2011 OHSAS 18001, Q1 ve 5 Star Kalite Sistem sertifikalarına, aynı zamanda IRIS (Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standardı)’e sahip olan Assan Hanil, müşterilerine sağladığı hizmet kalitesini daha da artırmak ve ulaşım araçları sektöründeki çıtayı daha da yükseğe çıkarabilmek için önemli bir adım daha atarak kendi bünyesinde T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış Ar - Ge merkezini oluşturarak Türkiye’de bu desteği almaya hak kazanan sayılı fimalar arasına dahil olmuştur

Assan Hanil Otomotiv ile Türk Hava Yolları ve THY Teknik A.Ş., Türkiye’de uçak koltuğu imalatını birlikte gerçekleştirmek üzere mutabakata varmıştır. ‘Uçak Koltuk Üretimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ (TSI) adı altında kurulan Ortak Girişim Şirketi; uçak koltukları tasarımı, üretimi, lojistik desteği, bakım, onarım ve modifikasyonu ile satış ve pazarlamasını gerçekleştirecektir. Ürünler, Türkiye’de sivil uçaklara takılacak ilk nihai ürün olacaktır.

  • GENEL MÜDÜR

    Atacan GÜNER

  • KURULUŞ TARİHİ 1996
  • FAALİYET ALANI Otomotiv yan sanayi
  • WEB SİTESİ www.assanhanil.com.tr
  • E POSTA info@assanhanil.com.tr
  • TELEFON + 90 262 317 68 00
  • FAKS + 90 262 317 68 01
  • ADRES Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi Vatan Cad. No:1 Alikahya-İzmit/ Kocaeli